TDK NLV25T-3R9J-PF
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 3.9uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 180mA 2.1Ohm DCR 1008 T/R
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK NLV25T-3R9J-PF.
IHS
Datasheet9 pagine8 anni fa
TDK
Newark
Factory Futures
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-1.59%
Modelli CAD
Scarica il simbolo TDK NLV25T-3R9J-PF, l'impronta e i modelli STEP 3D dai nostri partner di fiducia.
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
60,306
Authorized Distributors
6
Inductance
3.9 µH
3.9 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
180 mA
180 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.1 Ω
2.1 Ω
Q Factor
30
Test Frequency
7.96 MHz
7.96 MHz
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2003-08-26
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
Ind RF Chip Wirewound 3.9uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 250mA 1210 Blister Plastic T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 3.9uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 250mA 1.3Ohm DCR 1210 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 3.9uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 250mA 1.3Ohm DCR 1210 Automotive T/R
Ind Chip Molded Wirewound 3.9uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 175mA 1210 T/R
Inductor RF Wirewound 3.9uH 5% 7.9MHz 26Q-Factor Ferrite 0.42A 2Ohm DCR 1008 T/R
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 3.9uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 0.33A 0.9Ohm DCR 1812 T/R
Descrizioni
Descrizioni di TDK NLV25T-3R9J-PF fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 3.9uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
INDUCTOR, WIRE-WOUND, 3.9UH, 180MA, 1008; Product Range:TDK - NLV Series; Induct
NLV Series 1008 3.9 uH ±5 % 180 mA 2.1 Ohm SMT Molded Wirewound Inductor
INDUCTOR, WIRE-WOUND, 3.9UH, 180MA, 1008; Product Range:NLV Series; Inductance:3.9µH; Inductance Tolerance:± 5%; High Frequency Inductor Case:1008 ^2516 Metric]; Self Resonant Frequency Min:48MHz; DC Resistance Max:2.1ohm
INDUCTOR, SIGNAL LINE, 3.9UH, 1005; Inductance: 3.9µH; Inductance Tolerance: ± 5%; DC Current Rating: 180mA; DC Current Max: 180mA; Inductor Type: Multilayer; Package / Case: 25; Q @ Vr F: 30; Resistance: 2.1ohm; Resonant Freque