TDK MLG1005SR10HT000
Inductor High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 0.1uH 3% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 0.2A 2Ohm DCR 0402 T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK MLG1005SR10HT000.
IHS
Datasheet13 pagine3 anni fa
ODG (Origin Data Global)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.05%
Parti alternative
Questo componente
Inductance
100 nH
100 nH
Tolerance
3 %
3 %
Current Rating
200 mA
200 mA
DC Resistance (DCR)
2 Ω
2 Ω
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
General Purpose Inductor, 0.1uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Inductor RF Chip Unshielded Thick Film 0.1uH 3% 300MHz 8Q-Factor 0.08A 10Ohm DCR 0201 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Thick Film 0.091uH 3% 300MHz 8Q-Factor 0.08A 10Ohm DCR 0201 T/R
General Purpose Inductor, 0.11uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
Descrizioni
Descrizioni di TDK MLG1005SR10HT000 fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 0.1uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fixed Inductors IND 0402 100nH StdQ SMD RF IND
ROHS3Compliant Multilayer Active WRAPAROUND Multilayer Inductor -55C~125C 700MHz 2Ohm Max 100nH
FIXED IND 100NH 200MA 2 OHM SMD
SMD / SMT Inductors (Coils), L=100nH, L x W x T :
200mA 100nH 卤3% 1.37惟 0402 Inductors (SMD) ROHS