TDK FK28C0G2A471JN000
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=470pF, LxWxT: 4x5.5x2.5mm, Lead pitch: 5mm
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK FK28C0G2A471JN000.
TDK
Datasheet22 pagine13 anni fa
IHS
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
25,633
Authorized Distributors
2
Capacitance
470 pF
470 pF
470 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
1610
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Descrizioni
Descrizioni di TDK FK28C0G2A471JN000 fornite dai suoi distributori.
Mlcc,c0G,100V,470Pf,±5%,5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK28C0G2A471JN000
Ceramic Capacitor, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00047uF, Through Hole Mount, 1610
470pF ¡À5% C0G(NP0) 100V 5.5mm