TDK FK26C0G2J121JN006
卤5% 630V 120pF Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK FK26C0G2J121JN006.
TDK
Datasheet22 pagine13 anni fa
IHS
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
14,786
Authorized Distributors
2
Capacitance
120 pF
120 pF
Dielectric
Mount
Case/Package
2214
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
Tolerance
Height
6 mm
6 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Descrizioni
Descrizioni di TDK FK26C0G2J121JN006 fornite dai suoi distributori.
Mlcc,c0G,630V,120Pf,±5%,5Mm/Ammo Pack Rohs Compliant: Yes |Tdk FK26C0G2J121JN006
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=120pF, LxWxT:5.5x6x3.5mm, Lead pitch:5mm
Ceramic Capacitor, Ceramic, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00012uF, Through Hole Mount, 2214