TDK FK20X7R2A334KN000
卤10% 100V 330nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK FK20X7R2A334KN000.
TDK
Datasheet22 pagine13 anni fa
IHS
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-3.02%
Parti alternative
Questo componente
Stock
33,398
Authorized Distributors
3
Capacitance
330 nF
330 nF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
Height
7 mm
7 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Descrizioni
Descrizioni di TDK FK20X7R2A334KN000 fornite dai suoi distributori.
Ceramic Capacitor, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.33uF, Through Hole Mount, 2216
Mlcc,x7R,100V,0.33Μf,±10%,5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK20X7R2A334KN000
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=0.33μF, LxWxT:5.5x7x4mm, Lead pitch:5mm
Radial CERAMIC CAPACITOR FK 100V 0.33muF ±10% X7R