TDK FK14C0G2A272JN020
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=2.7nF, LxWxT: 4.5x5.5x2.5mm, Lead pitch: 2.5mm
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK FK14C0G2A272JN020.
TDK
Stock
26,363
Authorized Distributors
2
Capacitance
2.7 nF
2.7 nF
2.7 nF
Case/Package
1810
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Descrizioni
Descrizioni di TDK FK14C0G2A272JN020 fornite dai suoi distributori.
Mlcc,c0G,100V,2.7Nf,±5%,2.5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK14C0G2A272JN020
Ceramic Capacitor, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount, 1810
CAP CER 2700PF 100V C0G RADIAL