TDK FG18X7R1H222KNT00
卤10% 50V 2.2nF X7R Plugin, P=2.5mm Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK FG18X7R1H222KNT00.
TDK
Datasheet32 pagine6 anni fa
IHS
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.07%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
19,776
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Descrizioni
Descrizioni di TDK FG18X7R1H222KNT00 fornite dai suoi distributori.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=2.2nF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:2.5mm
Mlcc,x7R,50V,2.2Nf,±10%,2.5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FG18X7R1H222KNT00