TDK CGA4J2X7R1H334K125AA
50V 330nF X7R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK CGA4J2X7R1H334K125AA.
Farnell
Datasheet23 pagine4 anni fa
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Newark
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-50.35%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
3DScarica
Capacitance
330 nF
330 nF
330 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-22
Parti correlate
TAIYO YUDENGMK212B7334KG-T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.33uF, Surface Mount, 0805
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.33uF 10% X7R 16V 0805 Blister T/R
Samsung Electro-MechanicsCL21B334KBFNNNE
Samsung Electro-MechanicsCL21B334KAFNNNE
25V 330nF X7R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0805 0.33 uF 16 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Descrizioni
Descrizioni di TDK CGA4J2X7R1H334K125AA fornite dai suoi distributori.
CGA Series 0805 330 nF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.33uF, Surface Mount, 0805
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.33μF, LxWxT:2x1.25x1.25mm
TDK CGA4J2X7R1H334K125AA SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0805 [2012 Metric], 0.33 F, 50 V,10%, X7R, CGA Series
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 330000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 1.25 ± 0.20
CapCeramic 0.33uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C T/R Automotive AEC-Q200