TDK CGA4J2X5R1C225K125AA
16V 2.2uF X5R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK CGA4J2X5R1C225K125AA.
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
33,665
Authorized Distributors
2
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-22
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
Multilayer Ceramic Capacitor, 2.2 uF, 16 V, 10%, X5R, 0805
TAIYO YUDENEMK212BJ225KG-T
Samsung Electro-MechanicsCL21A225KOFNNNE
0805 2.2 uF 16 V ±10% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL21A225KAFNNNE
25V 2.2uF X5R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21A225KPFNNNE
10V 2.2uF X5R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descrizioni
Descrizioni di TDK CGA4J2X5R1C225K125AA fornite dai suoi distributori.
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2.2μF, LxWxT:2x1.25x1.25mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0805
Mlcc,0805,x5R,16V,2.2Μf,1.25Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA4J2X5R1C225K125AA
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR CGA 16V 2.2muF ±10% X5R
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 16, CAP VALUE: 225, TOL: +/-10%, THICKNESS: 1.25 ± 0.20