TDK C5750X7R1E226M250KA
25V 22uF X7R 卤20% 2220 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK C5750X7R1E226M250KA.
TME
Datasheet57 pagine3 anni fa
Datasheet19 pagine3 anni fa
Datasheet34 pagine4 anni fa
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Newark
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-13.20%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Impronta
3DScarica
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
50,997
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
2.5 mm
2.79 mm
2.79 mm
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
1812 C 22uF Ceramic Multilayer Capacitor; 25 V; +125degC; X7R Dielec; +/-20% SMD
TAIYO YUDENTMK325B7226MM-TR
1210 22 uF 25 V ±20% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Capacitor
1210 22 uF 25 V ±20% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 22uF, Surface Mount, 1210
16V 22uF X7R ±20% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descrizioni
Descrizioni di TDK C5750X7R1E226M250KA fornite dai suoi distributori.
C Series 2220 22 uF 25 V ±20 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 22uF, Surface Mount, 2220
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=22μF, LxWxT:5.7x5x2.5mm
Cap Ceramic 22uF 25V X7R 20% Pad SMD 2220 125C Low ESR T/R
CERAMIC CAPACITOR, 22UF, 25V, X7R, 20%, 2220
EIA CASE SIZE: 2220, VOLTAGE: 25, CAP VALUE: 22000000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 2.50 ± 0.30
Ceramic Capacitor, 22Uf, 25V, X7R, 20%, 2220, Full Reel; Capacitance:22Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitor Case/Package:2220 [5650 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:C Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Tdk C5750X7R1E226M250KA.