TDK C3225X7S1H475K230AE
50V 4.7uF X7S 卤10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK C3225X7S1H475K230AE.
IHS
Datasheet19 pagine3 anni fa
TDK
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Stock
42,634
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
2.3 mm
2.3 mm
2.3 mm
Introduction Date2012-12-22
Parti correlate
CAP CER 4.7UF 50V X7S 1210 / 4.7 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
Cap Ceramic 4.7uF 50V X7S 10% Pad SMD 1210 Soft Termination 125C Automotive T/R
Cap Ceramic 4.7uF 50V X7S 10% SMD 1210 125°C Blister Plastic T/R
Descrizioni
Descrizioni di TDK C3225X7S1H475K230AE fornite dai suoi distributori.
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=4.7μF, LxWxT:3.2x2.5x2.3mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7S, 22% TC, 4.7uF, Surface Mount, 1210
EIA CASE SIZE: 1210, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 4700000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 2.30 +0.30, -0.20
Cap Ceramic 4.7uF 50V X7S 10% Pad SMD 1210 125C T/R
CAP, 4.7µF, 50V, 10%, X7S, 1210; Capacitance: 4.7µF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 1210 [3225 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Chara; Available until stocks are exhausted Alternative available