TDK C3216X8R1H474K160AA
CAP CER 0.47UF 50V X8R 1206 / 0.47 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK C3216X8R1H474K160AA.
IHS
Datasheet16 pagine4 anni fa
TDK
element14 APAC
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-4.58%
SimboloImpronta
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Stock
89,567
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
X8R
X8R
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
1.6 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-08-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
50V 470nF X8R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.47μF, LxWxT:3.2x1.6x1.6mm
25V 470nF X8R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX12063F474K4T2A
1206 25 V 0.47 uF ±10% Tolerance X8R Multilayer Ceramic Capacitor
Descrizioni
Descrizioni di TDK C3216X8R1H474K160AA fornite dai suoi distributori.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X8R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 1206
CAPACITOR CERAMIC 0.47UF, 50V, X8R, 10%, 1206, FULL REEL
EIA CASE SIZE: 1206, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 470000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 1.60 ± 0.20