TDK C3216X7R2A224K115AA
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206 / 0.22 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK C3216X7R2A224K115AA.
IHS
Datasheet34 pagine4 anni fa
TDK
element14 APAC
Newark
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-9.09%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
3DScarica
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.15 mm
1.15 mm
1.15 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-11-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
100V 220nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
1206 0.22 uF 100V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 3216M/1206
50V 220nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENTMK316B7224KF-T
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 25VDC 0.22uF 10% X7R
Descrizioni
Descrizioni di TDK C3216X7R2A224K115AA fornite dai suoi distributori.
C Series 1206 0.22 uF 100 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 0.22uF 100V X7R 10% Pad SMD 1206 125C T/R
Cap Ceramic 0.22uF 100V X7R 10% SMD 1206 125°C Blister Plastic T/R
Avnet Japan
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.22μF, LxWxT:3.2x1.6x1.15mm
EIA CASE SIZE: 1206, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 220000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 1.15 ± 0.15
Capacitor, 220 Nf, 100V, X7R, 1206; Capacitance:0.22Μf; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Voltage Rating:10V; Capacitor Case Style:1206; Operating Temperature Range:-55°C To +125°C; Capacitor Mounting:Smd; Rohs Compliant: Yes |Tdk C3216X7R2A224K115AA..