TDK C2012X5R0J225K085AA
6.3V 2.2uF X5R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK C2012X5R0J225K085AA.
IHS
Datasheet57 pagine3 anni fa
TDK
Newark
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.03%
SimboloImpronta
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
32,660
Authorized Distributors
3
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
850 µm
1.25 mm
1.25 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-02-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
50V 2.2uF X5R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
16V 2.2uF X5R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21A225KACLNNC
25V 2.2uF X5R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
C Series 0805 2.2 uF 16 V ±10 % Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL21A225KAFNNNE
Descrizioni
Descrizioni di TDK C2012X5R0J225K085AA fornite dai suoi distributori.
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2.2μF, LxWxT:2x1.25x0.85mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0805
CAPACITOR CERAMIC 2.2UF, 6.3V, X5R, 10%, 0805, FULL REEL
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 6.3, CAP VALUE: 2200000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.85 ± 0.10