TDK C1005X7S1A225M050BC
10V 2.2uF X7S 卤20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK C1005X7S1A225M050BC.
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-11.16%
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X7S
X7S
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Introduction Date2012-12-22
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
6.3V 2.2uF X7S ±20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
4V 2.2uF X7S 卤20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
10V 2.2uF X7S ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
C Series 0402 2.2 uF 6.3 V ±10% X7S SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Descrizioni
Descrizioni di TDK C1005X7S1A225M050BC fornite dai suoi distributori.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7S, 22% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0402
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2.2μF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
C Series 0402 2.2 uF 10 V ±20 %Tolerance X7S SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 2.2uF 10V X7S 20% SMD 0402 125°C Punched Paper T/R
Avnet Japan
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 10, CAP VALUE: 2200000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.50 +0.15,-0.10
Cap Ceramic 2.2uF 10V X7S 20% Pad SMD 0402 125C Low ESR T/R
CAP, MLCC, 2.2UF, 10V, X7S, 0402; Capacitance:2.2µF; Voltage(DC):10V; Voltage(AC):-; Capacitor Case / Package:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X7S; Product Range:C Series; Product Length:1mm RoHS Compliant: Yes