TDK C1005X5R1E474M050BB
25V 470nF X5R 卤20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK C1005X5R1E474M050BB.
IHS
Datasheet57 pagine3 anni fa
TDK
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-50.66%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
X5R
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
Cap Ceramic 0.47uF 6.3V X5R 20% Pad SMD 0402 85C T/R
TAIYO YUDENJMK105BJ474MV-F
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 6.3V, 0.47 uF, ± 20 %, 0402, X5R, RoHS
Cap Ceramic 0.47uF 6.3V X5R 20% SMD 0402 85°C Punched Paper T/R
0402 0.47 uF 6.3 V ±10% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL05A474KQ5NNNC
6.3V 470nF X5R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
10V 470nF X5R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descrizioni
Descrizioni di TDK C1005X5R1E474M050BB fornite dai suoi distributori.
C Series 0402 0.47 uF 25 V ±20 % Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
C 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X5R ±20% 0.47muF
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.47μF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0402
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 25, CAP VALUE: 470000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.50 ± 0.05
Cap Ceramic 0.47uF 25V X5R 20% Pad SMD 0402 85C Low ESR T/R
Cap Ceramic 0.47uF 25V X5R 20% SMD 0402 85°C T/R
Avnet Japan
CAP, MLCC, 0.47UF, 25V, X5R, 0402; Capacitance:0.47µF; Voltage(DC):25V; Voltage(AC):-; Capacitor Case / Package:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:C Series; Qualification:- RoHS Compliant: Yes
CAP, 0.47µF, 25V, 20%, X5R, 0402; Capacitance: 0.47µF; Voltage Rating: 25V; Ceramic Capacitor Case: 0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 20%; Dielectric Characteristic: X5R; Product Range: C Series TDK; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Max: 85°C; Automotive Qualification Standard: -; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)