TDK C1005X5R1A474M050BB
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.47 uF, 10 V, ± 20%, X5R, 0402 [1005 Metric]
Obsolete
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK C1005X5R1A474M050BB.
Newark
Datasheet55 pagine12 anni fa
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
20,232
Authorized Distributors
0
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
500 µm
500 µm
Introduction Date2012-12-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2016-12-31
LTD Date2017-03-31
Parti correlate
Cap Ceramic 0.47uF 6.3V X5R 20% Pad SMD 0402 85C T/R
TAIYO YUDENJMK105BJ474MV-F
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 6.3V, 0.47 uF, ± 20 %, 0402, X5R, RoHS
Cap Ceramic 0.47uF 6.3V X5R 20% SMD 0402 85°C Punched Paper T/R
10V 470nF X5R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENLMK105BJ474KV-F
Descrizioni
Descrizioni di TDK C1005X5R1A474M050BB fornite dai suoi distributori.
10V 470nF X5R 卤20% Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 0.47uF 10V X5R 20% Pad SMD 0402 85°C T/R
CAPACITOR CERAMIC 0.47UF, 10V, X5R, 20%, 0402, FULL REEL
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 10, CAP VALUE: 470000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.50 ± 0.05