Sullins PBC36SAAN
Conn Unshrouded Header HDR 36 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Sullins PBC36SAAN.
IHS
Datasheet1 pagina8 anni fa
Factory Futures
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+161%
Modelli CAD
Scarica il simbolo Sullins PBC36SAAN, l'impronta e i modelli STEP 3D dai nostri partner di fiducia.
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Gender
Male
Male
Pitch
2.54 mm
2.54 mm
2.54 mm
Number of Positions
36
Number of Rows
1
Mount
Through Hole
Through Hole
Contact Plating
Gold
Tin
Tin
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2011-04-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 36 Contacts, Through Hole, TSW Series
Conn Unshrouded Header HDR 36 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole KK Bag
Pin Header, Signal, 2.54 mm, 1 Rows, 36 Contacts, Through Hole Straight, KK 42375 Series
TSW - Samtec 2.54mm Right Angle Through Hole Header 2.29mm Solder Tail (08) - Fast Stock(mc)
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 36 Contacts, Through Hole Right Angle, TSW Series
Descrizioni
Descrizioni di Sullins PBC36SAAN fornite dai suoi distributori.
Male, 36 C, Straight, .100CC; 5.84mm Head/3.05mm Tail, Gold; PBT Phos Bronze, 125 C
36pin 2.54mm 1 Breakaway,Header,Push-Pull 3A 250nm 91.44mm*2.54mm*2.54mm
PBC Series Single Row 36 Position 2.54 mm Straight Breakaway Header
Board Connector, 36 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator