Stackpole Electronics RMCF2512JT360R
Res Thick Film 2512 360 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Plastic T/R
Stackpole Electronics
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-2.52%
SimboloImpronta
SnapEDA
Resistance
360 Ω
360 Ω
360 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-01-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC2512JK-07360RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 360Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2512JK-07330RL
Res Thick Film 2512 330 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±5% 390Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1TYJ361U
Res Thick Film 2512 360 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 360ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 360 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Stackpole Electronics RMCF2512JT360R fornite dai suoi distributori.
RMCF Series 2512 1 W 360 Ohm ±5 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 360ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR RMCF 0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm 1W 360Ohm ±200ppm/C