Stackpole Electronics RMCF2010JT68R0
Res Thick Film 2010 68 Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Plastic T/R
Stackpole Electronics
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-31.48%
Stock
75,051
Resistance
68 Ω
68 Ω
68 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-01-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-12ZYJ680U
Res Thick Film 2010 68 Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 68 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-12ZYJ620U
Res Thick Film 2010 62 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
MCR Series 2010 68 Ohm ±5% 0.5 W ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 62ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2010JK-0768RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 68Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Stackpole Electronics RMCF2010JT68R0 fornite dai suoi distributori.
RMCF Series 2010 0.75 W 68 Ohm ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RMCF FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 68Ohm 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 68ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010