SiTime SIT1602AC-83-33E-50.000000Y
Oscillator MEMS 50MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
16,440
Authorized Distributors
1
Frequency
50 MHz
50 MHz
Frequency Tolerance
Frequency Stability
50 ppm
50 ppm
Load Capacitance
15 pF
15 pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Supply Chain
Country of OriginMalaysia, Taiwan, Thailand
Introduction Date2013-06-10
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di SiTime SIT1602AC-83-33E-50.000000Y fornite dai suoi distributori.
STANDARD FREQUENCY, LOW POWER OSCILLATOR, -20 TO 70C, 7050, 50PPM, 3.3V, 50MHZ, OE, SMD, NRND
LVCMOS Output Clock Oscillator, 50MHz Nom
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS