Sensata /Crydom HDC60D160
Relay SSR 45mA 32V DC-IN 160A 48V DC-OUT 4-Pin
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Sensata /Crydom HDC60D160.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet7 pagine9 anni fa
Datasheet7 pagine12 anni fa
Datasheet6 pagine13 anni fa
Farnell
element14 APAC
TME
Burklin Elektronik
Supply Chain
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2016-09-13
Parti correlate
SensataHDC100D160
Solid State Relays - Industrial Mount PM SSR 72VDC/160A 4-32VDC
Sensata /CrydomHDC60D120
Solid State Relays - Industrial Mount PM SSR 48VDC/120A 4-32VDC
Sensata /CrydomHDC200D160
SOLID STATE RELAY QUICK CONNECT PANEL MOUNT DC 160 A 32 V DC, HDC SERIES
Teledyne RelaysSH48D125
Relay SSR 13mA 32V DC-IN 125A 510V AC-OUT 4-Pin
Teledyne RelaysSH48R125
High Industrial Performance Solid-State Relay 13A 32VDC DC-IN 125A 510VAC AC-OUT
Teledyne RelaysSH48A125
High Industrial Performance Solid-State Relay 10A 265VDC/VAC AC/DC-IN 125A 510VAC AC-OUT
Descrizioni
Descrizioni di Sensata /Crydom HDC60D160 fornite dai suoi distributori.
SOLID STATE RELAY QUICK CONNECT PANEL MOUNT, DC, 160 A, 32 V DC
Solid State Relay DC 60V 160A Hockey-Puc
RELAY SSR CONTACTOR DC 160A 32V
Crydom HDC60D160 DC Contactor 160A 1 Pc High Performance
Sensata / Crydom , HDC, , 160 A, 48 V
Contactor, Ssr, Panel Mount, 160A; Contact Configuration:-; Load Current:160A; Operating Voltage Max:48Vdc; Relay Mounting:Panel; Relay Terminals:Stud; Switching Mode:Dc Switch; Operating Voltage Min:7Vdc; Control Voltage Min:4.5Vdc;rohs Compliant: Yes |Sensata/crydom HDC60D160