Schneider Electric 784XDXC-12D
Power Relay 12VDC 96Ohm 15A 4PDT(27.9x40.6x42.9)mm Socket
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Schneider Electric 784XDXC-12D.
IHS
Datasheet4 pagine11 anni fa
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-43.72%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2014-09-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-03-31
Parti correlate
TE Connectivity8-1419111-0
Power Relay, 4PDT, 12 VDC, 6 A, PT Series, Socket, Non Latching
Schneider Electric784XDXM4L-24D
POWER RELAY, 24VDC, 15A, 4PDT, PLUG-IN
Vertical Power Relay, 4 Form C, 5A 250VAC, PCB Terminal type, 2 Coil Latching
RELAY GENERAL PURPOSE 4PDT 2A 5V
TE ConnectivityKHAU-17D11-24
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4Pdt, Momentary, 0.038A (Coil), 24Vdc (Coil), 850Mw (Coil), 2.5A
TE ConnectivityKHAU-17A12-120
Electromechanical Relay 120VAC 3.9KOhm 5A 4PDT (21.82x28.17)mm Socket General Purpose Relay
Descrizioni
Descrizioni di Schneider Electric 784XDXC-12D fornite dai suoi distributori.
Electromechanical Relay, 4PDT, 13.2VDC (Coil), 12A (Contact), 28VDC (Contact), Random, AC/DC Output
POWER RELAY, 4PDT, 12VDC, 15A, PLUG IN
MAGNECRAFT 784XDXC-12D Plug In Relay, 14 Pins, Square, 12VDC. More details: Plug In Relay, 14 Pins, Square Base Type, Contact Rating 12A @ 277VAC/28VDC, 12VDC Coil Volts, 4PDT Contact Form, Socket G1110392, Contact Material Silver Alloy, Mechanical Flag Status Indicator, Manual Push To Test, Features Gold Flashed Contacts, Standards UL Listed, CSA Certified, CE Marked