Samsung Electro-Mechanics CL10B393KO8NNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 39nF, Surface Mount, 0603 inch
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet36 pagine10 anni fa
Future Electronics
Arrow Electronics
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
Stock
60,590
Authorized Distributors
1
Capacitance
39 nF
39 nF
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
900 µm
800 µm
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-11-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupC0603C393K4RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.039uF, Surface Mount, 0603
0603 39 nF 16 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL21B393KBANNNC
50V 39nF X7R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
16V 39nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0402 39 nF 16 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
50V 39nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Samsung Electro-Mechanics CL10B393KO8NNNC fornite dai suoi distributori.
Samsung Electro-Mechanics
CL10 Series 0603 16 V 39 nF X7R ±10% Tolerance Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.039uF 16V X7R 10% SMD 0603 125°C Paper T/R
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 16V 0.039muF ±10% X7R