Samsung Electro-Mechanics CL05B103MO5NNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0402
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet36 pagine10 anni fa
Arrow Electronics
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
SimboloImpronta
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
500 µm
500 µm
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2005-10-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-11-30
LTD Date2021-06-30
Parti correlate
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0402
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 0.01uF 25V X7R 20% Pad SMD 0402 125C T/R Automotive AEC-Q200
50V 10nF X7R 卤20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0402C103K4RACTU
16V 10nF X7R 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX0402YC103KAT2A
16V 10nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0402C103M5RACTU
Ceramic Capacitor, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0402
TAIYO YUDENTMK105B7103MV-F
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 25V, 0.01 uF, ± 20 %, 0402, X7R, RoHS
0402 10 nF 16 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
16V 10nF X7R ±20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Samsung Electro-Mechanics CL05B103MO5NNNC fornite dai suoi distributori.
Cap Ceramic 0.01uF 16V X7R 20% Pad SMD 0402 125C T/R
10nF ¡À20% X7R 16V 0402 1mm*500¦Ìm*500¦Ìm
General, Standard, Normal, 125℃, 0402, RoHS