Samsung Electro-Mechanics CL31B475KBHNNNE
50V 4.7uF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet1 pagina6 anni fa
Samsung SCT
Future Electronics
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+39.33%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
3DScarica
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.8 mm
1.78 mm
1.78 mm
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2009-10-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Parti correlate
25V 4.7uF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CGA Series 1206 4.7 uF 25 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
35V 4.7uF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENUMK316AB7475KL-T
C Series 1206 4.7 uF 25 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Descrizioni
Descrizioni di Samsung Electro-Mechanics CL31B475KBHNNNE fornite dai suoi distributori.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 4.7uF, Surface Mount, 1206 inch
Samsung Electro-Mechanics
CL31 Series 4.7 uF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung CL31B475KBHNNNE 4.7µF ±10% 50V X7R 1206 Ceramic Chip Capacitor Reel 2k
Cap Ceramic 4.7uF 50V X7R 10% Pad SMD 1206 125C Low ESR T/R
1206 (3216Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 50V 4.7muF ±10% X7R
Ceramic capacitor SMD; 1206; 4.7uF; 50V; X7R; 10%
Capacitor Temperature range: -55 ... +125 °C Capacitance tolerance: ±10% Ceramic type: X7R Construction form: 1206 Capacitance: 4.7 uF Rated voltage: 50 VDC