Samsung Electro-Mechanics CL31B474KAFNNNE
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.47 uF, 25 V, ± 10%, X7R, 1206 [3216 Metric]
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
TME
Arrow Electronics
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2003-12-08
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-11-30
LTD Date2021-06-30
Parti correlate
0805 0.47 uF 16 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
25V 470nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
10V 470nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21B474KOFNNNE
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.47 uF, 16 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
Samsung Electro-MechanicsCL21B474KAFNNNE
Samsung Electro-MechanicsCL21B474KAFNNNF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 470nF, Surface Mount, 0805 inch
Yageo GroupC1206C474K3RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 1206
50V 470nF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.47uF 10% X7R 16V 1206 Paper T/R
25V 470nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX12065C474K4Z2A
Descrizioni
Descrizioni di Samsung Electro-Mechanics CL31B474KAFNNNE fornite dai suoi distributori.
1206 (3216Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 25V 0.47muF ±10% X7R
Chip Capacitor (MLCC) 1206 470nF ±10% 25V X7R