Samsung Electro-Mechanics CL21B474KOFNNNE
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.47 uF, 16 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet36 pagine10 anni fa
Future Electronics
TME
Arrow Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-6.90%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
0805 0.47 uF 16 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0805C474K4RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0805
25V 470nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
10V 470nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B474KO8NNNC
16V 470nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
C Series 0603 0.47 uF 16 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
TAIYO YUDENEMK107B7474KA-T
0603 0.47 uF 16 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
TAIYO YUDENTMK107B7474KA-TR
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 25V, 0.47 uF, ± 10 %, 0603, X7R, RoHS
25V 470nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B474KP8NNNC
10V 470nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Samsung Electro-Mechanics CL21B474KOFNNNE fornite dai suoi distributori.
16V 470nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 470nF, Surface Mount, 0805 inch
Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 0.47uF 16V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Chip Capacitor (MLCC) 0805 470nF ±10% 16V X7R
CL CERAMIC CAPACITOR 0805 (2012Metric) Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±10% 0.47muF
SMD MLC Capacitor 470nF 16V X7R 0805