Samsung Electro-Mechanics CL21B124KBFNNNE
CL21 Series 0805 0.12 uF 50 V ±10% X7R Multilayer Ceramic Capacitor
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet36 pagine10 anni fa
Future Electronics
Arrow Electronics
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Impronta
Scarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
51,889
Authorized Distributors
2
Capacitance
120 nF
120 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
1.35 mm
1.4 mm
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2009-12-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
50V 120nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.12uF 50V X7R 10% Pad SMD 1206 125C T/R
16V 120nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0603 0.12 uF 25 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
10V 120nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0603 0.12 uF 16 V ±5% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Capacitor
Descrizioni
Descrizioni di Samsung Electro-Mechanics CL21B124KBFNNNE fornite dai suoi distributori.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 120nF, Surface Mount, 0805 inch
Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 0.12uF 50V X7R 10% SMD 0805 125°C Embossed T/R
Chip Capacitor, 0805(2012), X7R, 0.12uF, +/-10%, 50V, Standa