Samsung Electro-Mechanics CL10B822KB85PNC
Cap Ceramic 0.0082uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet4 pagine9 anni fa
Arrow Electronics
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
SimboloImpronta
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
54,441
Authorized Distributors
0
Capacitance
8.2 nF
8.2 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
900 µm
800 µm
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-02-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2015-11-15
LTD Date2015-11-15
Parti correlate
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.0082uF 10% X7R 50V 0603 Paper T/R
25V 8.2nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C822K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 8200pF X7R 0603 10%
KYOCERA AVX06035C822KAT2A
0603 8.2 nF 50 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0082uF, Surface Mount, 0603
Samsung Electro-MechanicsCL05B822KB5NNNC
50V 8.2nF X7R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Samsung Electro-Mechanics CL10B822KB85PNC fornite dai suoi distributori.
CAP CER 8200PF 50V X7R 0603
0603 X7R 8.2NF 10% 50V