Samsung Electro-Mechanics CL10B682KB85PNC
50V 6.8nF X7R 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet3 pagine9 anni fa
Future Electronics
Stock
68,092
Authorized Distributors
0
Capacitance
6.8 nF
6.8 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2009-09-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupC0603C682K5RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0068uF, Surface Mount, 0603
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.0068uF 10% X7R 50V 0603 Paper T/R
25V 6.8nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B682JB8NNNC
50V 6.8nF X7R 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.0068uF 50V X7R 20% SMD 0603 125°C Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Samsung Electro-Mechanics CL10B682KB85PNC fornite dai suoi distributori.
Cap Ceramic 0.0068uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 6.8nF, Surface Mount, 0603 inch
Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 0.0068uF 50V X7R 10% SMD 0603 125°C Cardboard T/R
Chip Capacitor (MLCC) 0603 6.8nF ±10% 50V X7R