Samsung Electro-Mechanics CL10B271KB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 270 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0603 [1608 Metric]
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet36 pagine10 anni fa
Future Electronics
TME
Arrow Electronics
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
Authorized Distributors
2
Capacitance
270 pF
270 pF
270 pF
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
900 µm
860 µm
860 µm
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-11-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-11-30
LTD Date2021-06-30
Parti correlate
Samsung Electro-MechanicsCL21B271KBANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 270 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
50V 270pF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 270pF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05B271KB5NNNC
CAP CER 270PF 16V X7R 0201 / Cap Ceramic 270pF 16V X7R 10% Pad SMD 0201 125°C T/R
Descrizioni
Descrizioni di Samsung Electro-Mechanics CL10B271KB8NNNC fornite dai suoi distributori.
50V 270pF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00027uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 270pF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
Chip Capacitor, 0603(1608), X7R, 270pF, +/-10%, 50V, Standar