Rubycon 35PK4700MEFC16X35.5
Aluminum Electrolytic Capacitor, 4700UF, 35V, 20%, Radial
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Rubycon 35PK4700MEFC16X35.5.
IHS
Datasheet2 pagine9 anni fa
Farnell
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-4.67%
Parti alternative
Questo componente
Stock
633
Authorized Distributors
3
Capacitance
4.7 mF
4.7 mF
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
2.5 A
2.5 A
Height - Seated (Max)
37.4904 mm
37.4904 mm
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
NichiconUVK1V472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 35V 4700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicECA-1EHG472
Cap Aluminum 4700uF 25V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1750mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicECA-1VM472
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
KYOCERA AVXUVR1E472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 4700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConESMG250ELL472MLN3S
Cap Aluminum Lytic 4700uF 25V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 2420mA 2000h 85°C Bulk
NichiconURS1E472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 25V 4700muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Descrizioni
Descrizioni di Rubycon 35PK4700MEFC16X35.5 fornite dai suoi distributori.
4700uF 35V ±20% Plugin,D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF, Through Hole Mount
PK ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 4700muF 35V
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 4700UF, 35V, 20%, RADIAL; Capacitance:4700 F; Voltage Rating:35V; Product Range:PK Series; Capacitance Tolerance: 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:16mm; Packaging:Each; Height:35.5mm