Renesas X9250US24IZ-2.7T1
Ic, digital Potentiometer, cmos, sop, 24Pin, plastic Rohs Compliant: Yes |Renesas X9250US24IZ-2.7T1
Documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Renesas X9250US24IZ-2.7T1.
Renesas
Datasheet20 pagine21 anni fa
Datasheet20 pagine21 anni fa
IHS
SHENGYU ELECTRONICS
Intersil
Proveniente daRenesas
Data di rilascioAug 12, 2025
Conforme all'IPCIPC-7351B
Revisione della guida di stileVersione 1.0 - Nov 1, 2024
Origine della scheda tecnicaVersione 3.00 - Aug 29, 2006
Verifica
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
42,929
Authorized Distributors
1
Case/Package
SOIC
SOP
Number of Pins
24
Resistance
50 kΩ
50 kΩ
Number of Taps
256
Tolerance
20 %
20 %
Temperature Coefficient
300 ppm/°C
300 ppm/°C
Memory Type
Non-Volatile
Non-Volatile
Interface
SPI
SPI
Min Supply Voltage
-2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
Introduction Date2004-04-26
Parti correlate
RoHS Compliant Surface Mount Linear SOIC Digital Potentiometer -40C 400muA 50kOhm 5.5V
RoHS Compliant CMOS GULL WING COMMERCIAL Digital Potentiometer 0C 3mA 15.4mm 50kOhm
Low Noise, Low Power, 2-Wire Bus, 256 Taps Quad Digital Controlled Potentiometer (XDCP™)
Digital Potentiometer 256POS 50KOhm Dual 24-Pin SOIC W
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Non-Volatile Linear 24-Pin SOIC T/R
Digital Potentiometer, 2 Func, 50000ohm, 3-wire Serial Control Interface, 256 Positions, CMOS, PDSO24
Descrizioni
Descrizioni di Renesas X9250US24IZ-2.7T1 fornite dai suoi distributori.
Quad Digitally Controlled Potentiometer (XDCP™); SOIC24, TSSOP24; Temp Range: See Datasheet
Digital Potentiometer, 4 Func, 50000ohm, 3-wire Serial Control Interface, 256 Positions, CMOS, PDSO24