Yageo Group P1173.333NLT
General Purpose Inductor, 33uH, 20%, 1 Element, Amorphous Magnetic-Core, SMD, 4848
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group P1173.333NLT.
IHS
Datasheet2 pagine18 anni fa
Master Electronics
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
21,152
Authorized Distributors
5
Inductance
33 µH
33 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
3 A
3 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
64.8 mΩ
64.8 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Parti correlate
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 3.5A 0.057Ohm DCR T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 3.15A 0.072Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 33uH/132uH 20% 100KHz Ferrite 3.28A/1.64A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 3.5A 53mOhm DCR Blister T/R