Panasonic HC4-H-AC240V
Power/Signal Relay, 4PDT, Momentary, 1200mW (Coil), AC Input, AC Output, Socket Mount
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic HC4-H-AC240V.
Farnell
Datasheet25 pagine15 anni fa
Datasheet8 pagine19 anni fa
IHS
Electro Sonic
Panasonic
element14
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+163%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2005-10-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-09-30
LTD Date2020-06-01
Parti correlate
PanasonicHC4-HL-AC240V
Relays 220/240VAC 5A 4PDT(27.2mm 20.8mm 35.2mm) Plug-In General Purpose Relay Automotive
PanasonicHC4-HP-AC240V
Power/Signal Relay, 4PDT, Momentary, 1200mW (Coil), AC Input, AC Output
PanasonicHJ4-L-AC240V
Relays 240VAC 5A 4PDT (28x21.5x35.5)mm Plug-In General Purpose Relay
AC/DC Active RoHS Compliant AC Power Relay 20ms -55C~70C 5A@250VAC 1100mW
Relay; E-Mech; 4PDT; Ctrl-V 220/240VAC; 5A; 250VAC; Socket Mount; Blade Term
TE Connectivity9-1419111-8
Power/Signal Relay, 4PDT, Momentary, 1000mW (Coil), 6A (Contact), AC Input, AC/DC Output
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic HC4-H-AC240V fornite dai suoi distributori.
HC Series 5 A 4PDT 240 VAC Plug-In Miniature General Purpose Power Relay
Miniature Power Relay; Series:HC; Relay Type:General Purpose; Coil Voltage VAC Nom:240V; No. of Poles:4; Contacts:4PDT; Relay Mounting:Plug In; Carry Current:5A; Leaded Process Compatible:Yes; Relay Terminals:Quick Connect ;RoHS Compliant: Yes
POWER RELAY, 4PDT, 240VAC, 5A, PLUG IN;; POWER RELAY, 4PDT, 240VAC, 5A, PLUG IN; Contact Configuration:4PDT; Relay Mounting:Quick Connect ; Carry Current:5A; Coil Type:AC; Coil Voltage VAC Nom:240V; Contact Current Max:5A; Contact Voltage AC Nom:250V; External Depth:27.2mm