Panasonic ERJU06F1502V
Res Thick Film 0805 15K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJU06F1502V.
IHS
Datasheet8 pagine5 anni fa
Master Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.26%
Stock
19,645
Resistance
15 kΩ
15 kΩ
15 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China
Parti correlate
PanasonicERJ6ENF1502V
Res Thick Film 0805 15K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 15kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0805F15K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.125W, 15000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805FR-0715KL
Res Thick Film 0805 15K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0805FR-0715KL
Res Thick Film 0805 15K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Yageo GroupRC0805FR-1315KL
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJU06F1502V fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 15000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Anti Sulfur Thick Film 0805 15k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Avnet Japan
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 15 kΩ, 0.125 W, ±1 %, ERJU06F1502V
Thick Film Resistors - SMD 0805 1% 15Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200
Panasonic ERJU06F1502V - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Res, Thick Film, 15K, 1%, 0.125W, 0805; Resistance:15Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Voltage Rating:150Vrohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-U06F1502V
RES, 15K, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 15kohm; Product Range: ERJU06 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device