Panasonic ERJU03F1202V
Res Thick Film 0603 12K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJU03F1202V.
IHS
Datasheet8 pagine5 anni fa
Master Electronics
Newark
Electro Sonic
Burklin Elektronik
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+57.34%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
77,152
Authorized Distributors
6
Resistance
12 kΩ
12 kΩ
12 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
PanasonicERJ-3EKF1202V
Res Thick Film 0603 12K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 12K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603FR-0712KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 12kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0603F12K
12 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
Res Thick Film 0603 12K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603FR-0712KL
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJU03F1202V fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 12000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Anti-Sulfured Thick Film 0603 12k Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 12 kΩ, 0.1 W, ±1 %, ERJU03F1202V
Thick Film Resistors - SMD 0603 1% 12Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200
Panasonic ERJU03F1202V - Anti-Sulfurated Chip Resistors
RES, 12K, 1%, 0.1W, 0603; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:12kohm; Product Range:ERJU03 Series; Voltage Rating:75V;
Resistor, Thick Film, 12Kohm, 1%, 0603; Resistance:12Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-U03F1202V