Panasonic ERJP03F2742V
Res Thick Film 0603 27.4K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJP03F2742V.
IHS
Datasheet9 pagine5 anni fa
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Parti correlate
PanasonicERJ-PA3F2742V
Res Thick Film 0603 27.4K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJP03F3012V
Res Thick Film 0603 30.1K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-P03F3002V
Res Thick Film 0603 30K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 27K Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 30K Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRGH0603F27K
Res High Power Thick Film 0603 27k Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJP03F2742V fornite dai suoi distributori.
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 27.4 kΩ, 0.2 W, ±1 %, ERJP03F2742V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 27400ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors - SMD 0603 27.4Kohms 0.2W 1% AEC-Q200
RES SMD 27.4 KOHM 1% 1/5W 0603
Panasonic ERJP03F2742V - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 27.4 Kohm, 200 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P03F2742V
RES, 27K4, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 27.4kohm; Product Range: ERJP03 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance T