Panasonic ERJ6ENF4752V
Res Thick Film 0805 47.5K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJ6ENF4752V.
Future Electronics
Datasheet3 pagine9 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
element14 APAC
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
Restocked
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-02-25
Parti correlate
Res Thick Film 0805 47.5K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0805FR-0747K5L
47.5 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Yageo GroupRC0805FR-1347K5L
Res Thick Film 0805 47.5K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0805FR-0747K5L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 47500ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 47.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 47.5kOhm 0.125W 1/8W
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJ6ENF4752V fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
Resistor Thick Film 0805 47.5k Ohm 1% 1/8 Watt ±100ppm °C Surface Mount Punched Carrier Tape and Reel
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 47.5kOhm 0.125W 1/8W
ERJ Series 0805 47.5 kOhm 0.125 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor,Thick Film,Res 47.5 Kilohms,Pwr-Rtg 0.125 W,Tol 1%,SMT,0805,Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 47500ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Precision Thick Film Chip Resistor, 47500 ½, 1 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6ENF4752V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.2 x 0.6 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Construction form: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 47.5 kOhm
RESISTOR, 0805, 47K5 1%, 0.125W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:47.5kohm; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:150V; Resistor Mounting:SMD
Alias del produttore
  • PAN
  • Panasonic Electronic Components
  • PANASONI
  • Panasonic Electric Works
  • PANASON
  • PANA
  • PANAS
  • PANASO
  • PANSONIC
  • Panasonic Industrial Automation Sales
  • PANASONIC INDUSTRIAL
  • Panasonic Industrial Devices
  • PANASONIC BATTERIES
  • PANASONIC CORPORATION
  • PANASOINC
  • PANASONIC CORP
  • PANISONIC
  • PANOSONIC
  • MATSUSHITA PANASONIC
  • PANASONC
  • PANASOIC
  • AROMAT CORP
  • PEW
  • PANASONIC/MATSUSHITA
  • PANS
  • Panasonic Industrial Devices
  • Panasonic Corporation of North America
Alias del numero di parte
Questa parte può essere conosciuta con i seguenti numeri di parte alternativi:
  • ERJ-6ENF 4752 V