Panasonic ERJ6ENF3740V
Res Thick Film 0805 374 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJ6ENF3740V.
Panasonic
Datasheet3 pagine9 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Master Electronics
Burklin Elektronik
Parti correlate
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 374Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-07374RL
Res Thick Film 0805 374 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 374ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 374 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 392Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0805F390R
Res Thick Film 0805 390 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Molded SMD T/R
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJ6ENF3740V fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
125mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 374Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 374Ohm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 374ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RESISTOR, THICK FILM, RES 374 OHMS, PWR-RTG 0.125 W, TOL 1%,SMT,0805,CUT TAPE
Precision Thick Film Chip Resistor, 374 ½, 1 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6ENF3740V - General Purpose Chip Resistors
RES, THICK FILM, 374R, 125MW, 1%, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:374ohm; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:150V; Packaging:Cut Tape; Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound