Panasonic ERJ3RED1403V
Res Thick Film 0603 140K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJ3RED1403V.
IHS
Datasheet8 pagine5 anni fa
Panasonic
Farnell
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-100%
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-02-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0603DR-07150KL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0603 150kOhm 0.5% Paper T/R
PanasonicERJ3RED1303V
Res Thick Film 0603 130k Ohm 0.5% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERJ3RED1503V
Res Thick Film 0603 150K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 127K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRT0603DRD07140KL
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 140kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603DRE07140KL
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0603 140kOhm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRC0603DR-07140KL
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±0.5% 140kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±0.5% 137kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RK73H FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±100ppm/C 150kOhm 0.1W 1/10W
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJ3RED1403V fornite dai suoi distributori.
Res Precision Thick Film 0603 140k Ohm 0.5% 1/10W ±100ppm/°C Molded T/R
Avnet Japan
Thick Film Resistors - SMD 0603 Resistor 0.5% 100ppm 140KOhm
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 140000ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Precision Thick Film Chip Resistor, 140000 ½, 0.5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ3RED1403V - General Purpose Chip Resistors
RES, 140K, 0.5%, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 140kohm; Product Range: ERJ3R Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance