Panasonic ERJ3EKF4641V
Res Thick Film 0603 4.64K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJ3EKF4641V.
Future Electronics
Datasheet3 pagine9 anni fa
Datasheet3 pagine15 anni fa
Datasheet3 pagine15 anni fa
Datasheet6 pagine17 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Master Electronics
Burklin Elektronik
Parti correlate
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 4.64kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-074K64L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 4.64kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 4.64K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
SMD Chip Resistor, 4.64 kOhm, ± 1%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
Yageo GroupRC0603FR-134K64L
RC Series 0603 0.1 W 4.64 kOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0603 4.64K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJ3EKF4641V fornite dai suoi distributori.
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 4.64 kΩ, 0.1 W, ±1 %, ERJ3EKF4641V
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 4.64kOhm 0.1W 1/10W
ERJ Series 0603 4.64 kOhm 0.1 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor,Thick Film,Res 4.64 Kilohms,Pwr-Rtg 0.1 W,Tol 1%,SMT,0603,Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 4640ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Precision Thick Film Chip Resistor, 4640 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - SMD 0603 4.64Kohms 1% AEC-Q200
Panasonic ERJ3EKF4641V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Construction form: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 4.64 kOhm
RESISTOR, 0603, 4K64 1%, 0.1W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:4.64kohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:75V; Resistor Mounting:SMD