Panasonic ERJ1GNF8200C
Res Thick Film 0201 820 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/°C Molded SMD Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJ1GNF8200C.
IHS
Datasheet8 pagine5 anni fa
Future Electronics
Newark
element14 APAC
Trend di 3 mesi:
-100%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti correlate
PanasonicERJ-1GEF8200C
Res Thick Film 0201 820 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201FR-07820RL
Res Thick Film 0201 820 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1GEF821C
Res Thick Film 0201 820 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1GEF7500C
Res Thick Film 0201 750 Ohm 1% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Res Thick Film 0201 825 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0201 806 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Res Thick Film 0201 750 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
50mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 866Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJ1GNF8200C fornite dai suoi distributori.
ERJ Series 0201 820 Ohm 0.05 W ±1 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 820ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 820Ohm ±200ppm/C
SMD Resistor 0201 50mW 1% 820R
ThickFilmChipResistor 0201 1%,HalogenFre 820 ohm
Panasonic ERJ1GNF8200C - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, THICK FILM, 820 OHM, 1%, 0201;; RESISTOR, THICK FILM, 820 OHM, 1%, 0201; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:820ohm; Power Rating:50mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0201 ^0603 Metric]; Resistor Element Type:Thick Film
RESISTOR, 0201, 0.05W, 1%, 820R; Resistance:820ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:0.05W; Voltage Rating:25V; Series:ERJ; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Type:Thick Film; Resistor Case Style:0201; No. of Pins:2; Case Style:0201; External Length / Height:0.23mm; External Depth:0.3mm; External Width:0.6mm; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Overload Voltage:50V; Reel Quantity:15000; Termination Type:SMD