Panasonic ERJ-T06J2R0V
Res Thick Film 0805 2 Ohm 5% 0.25W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJ-T06J2R0V.
IHS
Datasheet7 pagine5 anni fa
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Burklin Elektronik
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
Restocked
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-06-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ6GEYJ2R0V
Res Thick Film 0805 2 Ohm 5% 0.125W(1/8W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJP06J2R0V
Res Thick Film 0805 2 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-T06J1R8V
Res Thick Film 0805 1.8 Ohm 5% 0.25W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2ohm, 400V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 2ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805JR-072RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 2Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJ-T06J2R0V fornite dai suoi distributori.
Panasonic ERJT06 Series Thick Film Surface Mount Resistor 0805 Case 2 5% 0.25W -100+600ppm/C
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 2 Ω, 0.25 W, ±5 %, ERJT06J2R0V
Anti-Pulse Chip Resistor 0805 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJT06J2R0V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2ohm, 150V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Anti-Pulse High Power Thick Film Chip Resistor, 2 ½, 5 %, 0.25 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - SMD 0805 2.0ohms 5% Tol AEC-Q200
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.25W 1/4W 2Ohm -100/ +600ppm/C