Panasonic ERJ-T06J1R8V
Res Thick Film 0805 1.8 Ohm 5% 0.25W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJ-T06J1R8V.
IHS
Datasheet7 pagine5 anni fa
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Master Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
Restocked
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-06-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ6GEYJ1R8V
Res Thick Film 0805 1.8 Ohm 5% 0.125W(1/8W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJP06J1R8V
Res Thick Film 0805 1.8 Ohm 5% 0.25W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805JR-071R8L
Res Thick Film 0805 1.8 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 1.8 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 1.8ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6DQJ1R8V
Res Thick Film 0805 1.8 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJ-T06J1R8V fornite dai suoi distributori.
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 1.8 Ω, 0.25 W, ±5 %, ERJT06J1R8V
Anti-Pulse High Power Thick Film Chip Resistor, 1.8 ½, 5 %, 0.25 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1.8ohm, 150V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Anti-Pulse Chip Resistor 0805 5%, 1.8ohm , 7 Reel
Panasonic ERJT06J1R8V - Small & High Power Chip Resistors
RESISTOR, ANTI PULSE, 0805, 1R8, 5%; Resistance:1.8ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:150V; Temperature Coefficient:-100ppm/°C to +600ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0805; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:0805; Series:ERJT