Panasonic ERJ-P08F6203V
Res Thick Film 1206 620K Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJ-P08F6203V.
Panasonic
Datasheet8 pagine11 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Farnell
Burklin Elektronik
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-1.41%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-09-30
Parti correlate
CRCW Series 1206 0.5 W 665 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-8ENF6203V
Res Thick Film 1206 620K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 620K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC1206FR-07620KL
Res Thick Film 1206 620K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC1206FR-07620KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 620kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 620K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJ-P08F6203V fornite dai suoi distributori.
Res Thick Film 1206 620K Ohm 1% 0.667W(2/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 620000 ½, 1 %, 0.66 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.66W, 620000ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Panasonic ERJP08F6203V - Small & High Power Chip Resistors
RESISTOR, ERJP, 620KOHM, 1206, 0.66W, 1%; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 620kohm; Product Range: -; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 660mW; Resistance Tolerance: ±
RESISTORS, SURGE, 1206 620K 1% 0.33W; Resistance:620kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:330mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 620 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 660 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 500 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1206