Panasonic ERJ-P03F1433V
Res Thick Film 0603 143K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJ-P03F1433V.
IHS
Datasheet9 pagine5 anni fa
Panasonic
Farnell
Master Electronics
Burklin Elektronik
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJPA3F1433V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 143k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-P03F1543V
Res Thick Film 0603 154K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P03F1333V
Res Thick Film 0603 133K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRGH0603F150K
Res Thick Film 0603 150K Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Res Thick Film 0603 150K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.2W, 130000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJ-P03F1433V fornite dai suoi distributori.
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 143 kΩ, 0.2 W, ±1 %, ERJP03F1433V
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 143000 ½, 1 %, 0.2 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 143000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors - SMD 0603 143Kohms 0.2W 1% AEC-Q200
Panasonic ERJP03F1433V - Small & High Power Chip Resistors
Res, 143K, 1%, 0.2W, 0603, Thick Film; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:143Kohm; Product Range:Erjp03 Series; Voltage Rating:150V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:200Mw; Resistance Tolerance:± 1%;rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP03F1433V
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 143 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603