Panasonic ERJ-2GEJ1R6X
Res Thick Film 0402 1.6 Ohm 5% 0.1W(1/10W) -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Punched T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJ-2GEJ1R6X.
IHS
Datasheet7 pagine5 anni fa
Panasonic
JRH Electronics
Farnell
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
Restocked
Parti correlate
Yageo GroupRC0402JR-071R6L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±5% ±200ppm/℃ 1.6Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402JR-071R5L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±5% ±200ppm/℃ 1.5Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 1.5ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Res Thick Film 0402 1.5 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-071R6L
Res Thick Film 0402 1.6 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 1.6 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ2GEJ1R5X
Res Thick Film 0402 1.5 Ohm 5% 0.1W(1/10W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJ-2GEJ1R6X fornite dai suoi distributori.
100mW Thick Film Resistors ±5% -100ppm/℃~+600ppm/℃ 1.6Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% -100/ +600ppm/C 1.6Ohm 0.1W 1/10W
Thick Film Chip Res, 0402, 1/16W 5% 1.6ohm, 7 inc
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1.6ohm, 50V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD 0402 1.6ohms 5% Tol AEC-Q200
Thick Film Chip Resistor, 1.6 ½, 5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
SMD Resistor 0402 0.1W 5% 1R6 Taped
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 1.6 Ohm, 100 Mw, - 5%, 50 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ2GEJ1R6X
Panasonic ERJ2GEJ1R6X - General Purpose Chip Resistors
RES, 1R6, 5%, 0.1W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 1.6ohm; Product Range: ERJ2GE Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Available until stocks are exhausted