Panasonic ERJ-1TYJ104U
Res Thick Film 2512 100K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJ-1TYJ104U.
Newark
Datasheet0 pagine0 anni fa
Datasheet7 pagine5 anni fa
element14 APAC
Farnell
Master Electronics
Burklin Elektronik
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-15.02%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
78,418
Authorized Distributors
6
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2000-11-29
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
TE Connectivity3520100KJT
Res Thick Film 2512 100K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R
TE Connectivity3520100KJT
1W Thick Film Resistors 300V ±5% ±200ppm/℃ 100kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-S1TJ104U
Res Thick Film 2512 100K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 91K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJ-1TYJ104U fornite dai suoi distributori.
Thick Film Chip Resistor, 2512, 1W 5% 100Kohm, 7
ERJ Series 2512 100 kOhm 1 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 100000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 100kOhm ±200ppm/C
Panasonic ERJ1TYJ104U - General Purpose Chip Resistors
RES, 100K, 5%, 1W, 2512, THICK FILM; Resistor Case Style: 2512 [6432 Metric]; Resistance: 100kohm; Product Range: ERJ1T Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 1W; Resistance Toleranc